تبلیغات
خط مقدم - خطبه پیامبر در جمعه آخر شعبان
بسم الله الرحمن الرحیم

بازدید : مرتبه
تاریخ : چهارشنبه 11 مرداد 1391
امام ابو جعفر محمد باقر علیه السلام فرمود:

رسول خدا صلى اللَّه علیه و آله و سلم در آخرین جمعه ماه‏ شعبان‏ براى مردم خطبه خواند، و بعد از حمد و ثناى الهى فرمود: «اى مردمان! به ماهى نزدیك شده‏اید كه شبى در این ماه، واقع مى‏گردد كه از هزار شب برتر است، و آن ماه رمضان است. خدا در این ایّام روزه‏اش را واجب ساخته است؛ و شبى را كه در این ماه به عبادت بگذرانید، مانند هفتاد شب در ماههاى دیگر قرار داده است.»

براى كسى كه در این ماه عملى از اعمال خیر و احسان را به قصد تقرّب الهى و نزدیكى به خداوند به جا آورد، پاداشى مقرّر داشته برابر با پاداش كسى كه عمل واجب از واجبات خداى عزّ و جلّ را ادا كند.كسى كه در این ماه، عملى واجب از واجبات خدا را به جا آورد، مانند كسى است كه هفتاد عمل واجب را در ماههاى دیگر به جاى آورده باشد.

رمضان ماه صبر است

این ماه، ماه صبر است، و پاداش صبر، بهشت است. این ماه، ماه مواسات و همدردى است؛ ماهى است كه خدا، روزى مؤمنان را در آن مى‏افزاید. كسى كه مؤمنى روزه‏دار را در این ماه افطار دهد، خدا به پاداش این كار، ثواب آزاد كردن بنده‏اى و آمرزش گناهان گذشته‏اش را، خواهد داد. این ماهى است كه اول آن رحمت، وسطش مغفرت، و پایانش اجابت دعا و آزادى از آتش دوزخ است.

در این ماه حاجت‌هاى خود را از خدا بخواهید و بهشت و عافیت را از او درخواست كنید، و از آتش دوزخ به او پناه برید.

انشاالله که از آمرزیدگان این ماه باشیم
التماس دعاطبقه بندی: احادیث، 
ارسال توسط nasrollah

آرشیو مطالب
همسنگران
اوقات شرعی
وضعیت آب و هوا